Кожен, хто вирішує придбати сервер для невеликого офісу, великої компанії, організації системи «розумний дім» та інших цілей, цікавиться, як зробити правильний вибір і на що слід звернути увагу в першу чергу. Невдалий вибір сервера може спричинити не тільки зайві фінансові втрати, але і поставити під загрозу цілісність, а також доступність інформації, через що нормальне функціонування підприємства може бути порушено. Фахівці компанії «HWF» допоможуть розібратися, який сервер краще вибирати для того чи іншого завдання.

Типи серверів і їх особливості

У сучасному світі сервера можуть використовуватися для будь-якого виду діяльності — від простого зберігання даних клієнтів і одночасної роботи різної кількості співробітників компанії, до конекту гравців під час гейм-батла.

Характер і тип навантаження є основним фактором при виборі сервера. Залежно від цього підбираються загальні параметри конфігурації: кількість/характеристики CPU, параметри дискової підсистеми, обсяг оперативної пам'яті та інше. Існують різні види серверів:

  1. Сервера в стійку. Найпотужніші і дорогі моделі, які вимагають виділення спеціальної кімнати, оскільки через потужну систему охолодження вони створюють досить сильний шум. У стійку можуть легко і швидко додаватися нові компоненти. Стійкові моделі серверів доцільно купувати для великих компаній і цілих корпорацій.
  2. Підлога сервера. Такі вироби добре підходять для невеликих офісів, де працює від двох до десяти чоловік, і навіть для домашнього використання. Вони відрізняються доступністю, компактністю і нормальною продуктивністю. Слід розуміти, що для стрімко зростаючого бізнесу такі моделі можуть не підійти. У зв'язку зі зростаючими потребами «вежі» доведеться докуповувати і згодом вони можуть зайняти занадто багато місця, якого в офісі може просто не бути. Незважаючи на те, що на підлогу сервера досить погано масштабуються, вони тихі і невибагливі в роботі.
  3. Блейд-сервери. Встановлюються в шасі або спеціальний корпус. Такі моделі відрізняються простотою монтажу, компактністю і доступністю. Додати новий сервер дуже просто, і це дозволяє створити абсолютно будь-яку конфігурацію без купи непотрібних проводів. Blade-сервери відрізняються високою продуктивністю, масштабованість, однак вони дають менше можливостей для розширення (витратні матеріали доведеться вибирати ретельно).

Особливості апаратної частини

Сервера можуть служити для виконання різних функцій: зберігання файлів, використання в якості ігрового, веб- і проксі-сервера, і для роботи з електронною поштою. Вибираючи ту чи іншу модель, слід розуміти — чим більше навантаження на сервер, тим потужніше він повинен бути. При покупці або складанні сервера, звертайте увагу на комплектуючі. Саме від них залежить, наскільки потужним буде апарат, і які навантаження він зможе гарантовано витримати.

Слід враховувати тип центрального процесора, тактову частоту, вид сокета, обсяг кешу (чим більше, тим краще), кількість оперативної пам'яті (чим більше, тим краще), дискову підсистему. Що стосовно процесорів, то в 2021 році середня кількість ядер має становити від 6 до 8, і це для невеликої компанії. Чим більше навантаження на сервер, тим вище повинна бути тактова частота. Наприклад, для сервера, до якого підключені декілька ПК, вистачить і 2-2,5 ГГц, для більш серйозних навантажень необхідно вибирати процесори з частотою ЦПУ від 4-5 ГГц.

Якщо ви шукаєте, де купити високоякісний сервер від провідних виробників з гарантією, перегляньте каталог інтернет-магазину «HWF». У нас представлені надійні і доступні моделі для різного призначення. Також ви завжди можете звернутися за консультацією до фахівців магазину, які допоможуть вам зробити правильний вибір моделі сервера.