Одним з важливих додатків для ведення обліку і управління організацією є продукт 1С. Він дозволяє вирішувати різноманітні завдання і широко використовується як в державних, так і приватних установах. На 1С переводяться відділи продажів, бухгалтерії, виробництва, маркетингу, а також здійснюється інтеграція з системами документообігу та IP-телефонії. Але практично у всіх, хто планує переходити на роботу з цією програмою, виникає досить зрозуміле питання, на яких же ресурсах буде працювати центральна база 1С і як вибрати оптимальний варіант сервера.

Основні фактори вибору

Оптимальна інфраструктура мережі може бути побудована на основі будь-якої ОС. Тут важливо звертати увагу саме на можливості обладнання, оскільки вони мають вирішальне значення. Так, при виборі сервера необхідно звертати увагу на такі фактори, як:

  • розглянутий обсяг обробки даних;
  • число одночасних користувачів, що виконують формування звітів і операцій введення;
  • тип здійснення розподілу навантаження на клієнт-сервер;
  • тип процесора;
  • об'єм оперативної пам'яті.

Для одночасної роботи п'яти чоловік в 1С достатньо звичайного, бюджетного обладнання: один процесор на 2 або 4 ядра, 4 ГБ оперативної пам'яті і жорсткі диски 2хSATA, на інтегрованому контролері, RAID 1. Основною характеристикою є надійність і безперебійність роботи. Для роботи 10-15 чоловік вимоги трохи вище, але все ще буде достатньо одного процесора, однак кількість ядер має становити від 4, а оперативки потрібно від 8 ГБ. Такий конфігурації обладнання за спостереженнями фахівців «HWF» вистачить для обслуговування користувачів і в звичайному, і термінальному режимі. При цьому ми рекомендуємо вибирати не SATA, а SAS диски, оскільки вони відрізняються вдвічі більшою продуктивністю.

Для 20–30 чоловік одного процесора буде недостатньо. Тут фахівці компанії «HWF» рекомендують використовувати жорсткі диски 2 SAS 10K, оперативну пам'ять від 16 до 64 ГБ. Бажано також використовувати 2 сервера і кілька процесорів на 4-6 ядер. Якщо ж мова заходить про кількість користувачів 50–200 і більше, необхідно здійснювати побудову повноцінної 3-звенної системи на фізичних серверах. Для організації такої системи краще створити кластери з двох окремих високопродуктивних серверів 1С, кластер з двох термінальних серверів і окремо сервер СУБД.

Продуктивність обладнання і надійність роботи

Працездатність підприємства в цілому безпосередньо залежить від продуктивності і надійності серверних виробів. На підприємствах з великою кількістю одночасних користувачів, під час розміщення всіх додатків на одному сервері, обов'язковим є застосування:

  • резервних блоків живлення в серверах;
  • додаткових джерел живлення в безперебійному режимі;
  • накопичувачів з можливістю гарячої заміни;
  • RAID-масивів з опцією гарячого резервування.

Під час резервного копіювання інформації відновлення працездатності може бути досить оперативними. Також слід звертати увагу і на бренд виробника, а також можливість віддаленого управління при використанні СГД підключення за допомогою мережевих інтерфейсів зі швидкістю 10 Гбіт.

Роблячи висновок, стає зрозумілим, що вибір сервера для програми 1С, іноді непростий і може бути з'єднаний з нюансами в роботі апаратної і програмної реалізації. Якщо ви сумніваєтеся у виборі, завжди можете звернутися за професійною консультацією до фахівців магазину «HWF». Вони допоможуть вам зробити гарантовано правильний вибір.