Робочі станції та комп'ютери
 
Світ комп'ютерних технологій постійно розвивається, іноді навіть дуже стрімко. Тому навіть найсучаснішу і найпотужнішу модель комп'ютера обганяє її більш функціональний і потужний аналог. Технологічний прогрес поспішає, не шкодуючи нічого на своєму шляху, так що доводиться створювати новий і складніший софт, а не тільки швидкісні апарати.
 
Враховуючи сучасні тенденції, зараз немає таких сфер діяльності, де не потрібне застосування обчислювальної техніки. Особливо якщо йдеться про наукову сферу, мультимедіа, архітектуру. Тут потрібне застосування потужних пристроїв, завдяки яким можна втілювати різні рішення.
 
Workstation (робоча станція) – це пристрій для професіоналів, які займаються розрахунками, науково-інженерними дослідженнями, обробкою відео, звуку, зображень та виконують інші завдання вузької спеціалізації.
Як правило, функціональні можливості та потужність таких пристроїв не підходять для повсякденної роботи звичайного користувача, при цьому вони будуть найкращим варіантом для роботи зі спеціалізованим програмним забезпеченням з високими вимогами.
 
На відміну від звичайного ПК, обладнання, що розглядається, має високу потужність, тому його можна застосовувати під час роботи в програмах для створення анімації, CAD-системах, використання софту для фотореалістичних візуалізацій, аналізу даних, обробки аудіо-відео файлів.
 
Ще одна перевага – надійність робочих станцій. Справа в тому, що вимоги до роботи кожного елемента вищі, ніж у стандартного персонального комп'ютера, і це зрозуміло. Абсолютно кожна деталь (відеокарти, жорсткі та ssd-диски, оперативна пам'ять, процесор та материнська плата) зроблена з розрахунком на те, що вона функціонуватиме протягом тривалого часу без перерви.
 
Плюсом робочих станцій є той факт, що підбираються вони, залежно від потреб користувача, адже для кожного завдання потрібні певні функції. Тому не існує універсального такого обладнання.
 
Переваги робочих станцій перед стаціонарними комп'ютерами:
 
1. Багатоядерний процесор або кілька процесорів. Множина ядер процесора надає більше можливостей для користувача. Але це не гарантує підвищення продуктивності системи, якщо встановити неактуальне програмне забезпечення.
 
2. Правильна GPU відеокарта. Використання high-end класу відеоадаптерів дозволяє процесору робити менше зусиль для виведення інформації на екран, а в деяких додатках відеокарта може взяти на себе частину розрахунків замість навантаження на центральний процесор. Важливо підібрати правильний тип відеокарти Quadro або RTX залежно від завдання. Єдиний недолік цієї деталі – найвища вартість.
 
3. SSD - твердотільні накопичувачі. Їхня особливість – висока швидкість обробки інформації, на порядок вища, порівняно з жорсткими дисками. Вони не мають у своїй конструкції елементів, що рухаються, тому мінімізується виникнення механічної поломки.
 
4. Redundant Array of Independent Disks (RAID). Використовує кілька жорстких дисків для обробки та зберігання даних. Є кілька видів таких систем. Залежно від виду, можна отримати один або кілька дисків, що обробляють дані, або користуватися дзеркальними дисками.
 
Більшість людей вже усвідомили, що чим більше витратиш, тим більше отримаєш, але так не завжди. Все залежить від потреб та поставлених завдань. Маючи великий досвід у складанні, як робочих станцій, так і серверів, ми допоможемо знайти саме те рішення, яке вирішить поставлені завдання.