Сьогодні на ринку представлений величезний асортимент жорстких дисків для різного призначення по вельми схожій вартості. У зв'язку з цим у пересічних споживачів часто виникають труднощі з вибором оптимального варіанта такого виробу. На питання, чим відрізняються жорсткі диски, і чи є сенс купувати диски версії Enterprise, відповідають професіонали.

Види і відмінності жорстких дисків

Для звичайних персональних комп'ютерів, нетбуків, ноутбуків жорсткий диск потрібен для запуску і роботи ОС, різних додатків, включаючи ігри та інше. Такі вироби зазвичай застосовуються щодня і всього на пару годин. Від корпоративних моделей ж очікується, що вони будуть працювати без перерви. Такі вироби не тільки виконують завдання операційної системи зберігання та локально додатків, але і регулярно підтримують запити споживача.

Більш швидкий доступ до інформації та її пошук здійснюють диски рівня Enterprise. Це стало можливим завдяки особливому внутрішньому механізму. Такі вироби відповідають всім вимогам: надійність, моментальний відгук, найвища продуктивність. Всього виділяють 4 основних видів жорстких дисків:

  • SAS Near Line і Enterprise;
  • звичайні SATA і Enterprise, де є підтримка команд RAID-контролера.

SATA добре вибирати для створення об'ємних сховищ, де немає необхідності в максимальній продуктивності. В іншому випадку краще вибирати SAS диски. Вони забезпечують повнодуплексний обмін даними, але для їх підключення потрібна наявність відповідного контролера. Тут слід знати, що звичайні SATA для ПК не призначені для використання на серверах, і це пояснюється рядом причин:

  • невисока стійкість до вібрацій;
  • немає підтримки команд RAID-контролерів;
  • високий рівень невідновлювальних помилок.

Ціна на моделі SATA істотно нижче, ніж на SAS, і їх можна використовувати під звичайні завдання, де висока продуктивність не потрібно. Якщо ж важливо зберегти швидкість доступу до інформації, то фахівці «HWF» рекомендують звертати увагу саме серверні моделі.

Доцільність використання корпоративних, брендових моделей жорстких дисків на серверах

Сьогодні на ринку серверного обладнання представлено безліч варіантів моделей дисків для корпоративного використання від HPE, Dell, IBM та інших. Однак насправді вироби виробляє всього кілька виробників. Компанії серверного обладнання купують вироби, які повністю відповідають специфікаціям виробів, і продають їх під своїми брендами. Це істотно спрощує оптові закупівлі обладнання, коли важливо укомплектувати серверні системи максимально оперативно.

Роблячи висновки, можна сказати, що і ті, і інші моделі жорстких дисків мають велику схожість зовні, так і принцип їх роботи не відрізняється кардинально один від одного. Однак серверні моделі відповідають підвищеним вимогам до швидкості передачі даних, вони більш надійні і мають додаткові механічні функції з оновленнями вбудованого ПО. Остаточний вибір застосовувати чи ні корпоративні диски для сервера або СГД залишається за споживачем. Однак професіонали нашого інтернет-магазину можуть радити диски типу Enterprise як досить надійне, високопродуктивне і перевірене рішення. А в каталозі компанії «HWF» ви зможете знайти найкращі варіанти жорстких дисків з різними технічними характеристиками для реалізації різноманітних завдань. А якщо ви все ще сумніваєтеся, який вид жорстких дисків необхідний саме вам, ви завжди можете звернутися за допомогою до наших фахівців за номерами, вказаними на сайті.