Вибір відповідного сервера для вашого бізнесу, який відповідає вашим потребам і особливим вимогам, є дуже важливим рішенням. Тому варто проаналізувати різні варіанти, щоб вибрати найбільш відповідне рішення.

Перш за все: чому сервер?

Питання, яке слід враховувати спочатку, — це доцільність покупки. Визначення того, для чого ми хочемо використовувати сервер і наскільки просунутим має бути обладнання. Також варто подумати про плани на майбутнє — якщо ви вирішите розвивати компанію, вибір більш спеціалізованого рішення з самого початку був би більш розумним.

Інвестиції в серверну інфраструктуру вимагають ретельного аналізу. Це гарантує стабільність і оптимізацію. Однак, крім безвідмовної роботи, технічної підтримки, можливості сервісного втручання і додаткових програм, слід звернути увагу на потенційні витрати, які можуть виникнути пізніше під час використання і вплинути на так звану загальну вартість.

По-друге: що означає «хороший сервер»?

Хороший сервер — це, перш за все, швидка пам'ять і надійний набір жорстких дисків. Він повинен бути ефективним і економічним. Тут рекомендуються в основному багатоядерні рішення. Також варто звернути увагу на комплектуючі. Їх надмірність дозволяє синхронізувати пристрої, а контроль — безпека зберігання даних. Це також означає обладнання з харчуванням, охолодженням і т. д.

Крім того, пристрій повинен бути розрахований на безперебійну роботу. Хороший сервер повинен мати можливість «швидкої заміни» дисків в разі збою диска, що забезпечує безперервність роботи системи.

Третє: чутливі компоненти — на чому не економити

Жорсткий диск є чутливою точкою цього типу пристроїв. Для мінімізації ризику збою використовується RAID-масив, тобто комплекс дисків, контролерів і пам'яті, в якому зберігаються копії даних. У разі помилки в роботі матриця захищає записані дані. Однак сервер не застрахований від системних збоїв або вірусних атак. В цьому випадку краще використовувати резервний сервер. Тому пристрої NAS дуже часто використовуються як доповнення до комплексного захисту даних.

Четверте: у вежі або в стійці?

Що стосується корпусу, ви можете вибрати тип «вежа» (наприклад, з серії Dell PowerEdge-Tower), що нагадує типовий корпус ПК трохи більшого розміру, або «стійку» (наприклад, Dell PowerEdge-Rack), встановлену в спеціальній серверній шафі.

П'яте: сервер, який підходить саме вам

Серед найбільш популярних компаній, що пропонують сервери, ми в першу чергу рекомендуємо передові і надійні рішення, пропоновані HP і Dell. Детально проаналізувавши функції моделей, ви можете вибрати обладнання, повністю адаптоване до ваших конкретних потреб. Кожен з великих виробників пропонує сервери в сотнях конфігурацій, тому ви можете точно підібрати обладнання під свої потреби і при необхідності, використовуючи настройки сервера, поліпшити його параметри в процесі експлуатації.

Нижче ми підготували кілька найбільш цікавих, перевірених моделей:

  • HP ProLiant DL360p Gen8 — забезпечує двопроцесорну продуктивність корпоративного рівня і економію місця завдяки розміру 1U. Ідеально підходить для загального застосування.
  • HP ProLiant DL380p Gen8 — забезпечує збільшену місткість і продуктивність для обчислень і зберігання.
  • Dell R630 — завдяки великому обсягу пам'яті він розширює віртуальне середовище, а продуктивність і потужна обчислювальна потужність збільшують можливості управління центром обробки даних.