Серверні стійки, або 19-дюймові стійку шафи, відомі будь-кому, хто хоч трохи мав справу з ІТ-індустрією.

Як влаштовані серверні шафи?

Різноманітність серверних шаф є значною через різноманітність використовуваних в них пристроїв і зовнішніх вимог, таких як розміри і розташування інтер'єру, в якому вони встановлені.

Кілька слів про габарити. Зовнішні розміри серверних шаф не стандартизовані, а ширина між монтажними профілями 19 дюймів є стандартною. Монтажна висота в U (1U = 1¾ дюйма). Зазвичай в серверних приміщеннях є шафи з монтажною висотою 42 U. Зовнішні розміри вибираються залежно від конкретних потреб, і не рекомендується ні заниження, ні перевищення розміру.

Сталевий корпус домінує на ринку. Серверні шафи виготовляються з металу, листової сталі або пластику. Сьогодні ви можете купити легкі шафи з алюмінію, армованого волокном полімеру, вуглецевого волокна і кевлара, але через вартість і специфіки рекомендованих областей застосування вони не дуже популярні. Металеві шафи — найпоширеніші.

З чого складається стандартна серверна стійка? Типовий 19-дюймовий закритий корпус оснащений цоколем (або ніжками), структурною рамою, до якої кріпляться монтажні профілі і бічні панелі, задньою панеллю, дверима і верхньою кришкою.

Серверні шафи бувають різних виконань, хоча, що цікаво, зазвичай двох кольорів — світлого і темного.

Відкриті та закриті шафи

Головне рішення при покупці серверної стійки — між закритою і відкритою конструкцією. Обидва рішення мають свої переваги і недоліки. Відкриті стелажі, перш за все, дешевше і полегшують доступ до встановленого обладнання. Закриті шафи, в свою чергу, дозволяють краще контролювати повітряний потік і підвищують захист від випадкового або навмисного пошкодження, крадіжки і т. д.

Шафи. Закриті шафи призначені в першу чергу для зберігання серверів. Їх дверцята часто мають перфорацію, що полегшує повітрообмін в корпусі. І двері, і бічні стінки знімні, що значно спрощує установку і заміну пристроїв. Можливість закриття шафи замком підвищує безпеку пристроїв. Важливо відзначити, що закритий корпус може перешкоджати вентиляції тепловиділяючих пристроїв. Оптимальна температура забезпечується шляхом кондиціонування приміщення, в якому знаходиться серверна шафа, а також його механічної (активної) вентиляції.

Відкриті шафи. Стійки 19 ", тобто корпус без дверей, бічних панелей і задньої стінки, істотно полегшують доступ до встановленого в ньому обладнання. Завдяки цьому процес складання серверів або інших пристроїв відбувається швидше. Роботи з технічного обслуговування також спрощуються, оскільки обладнання є з усіх боків.

Стоячі і підвісні серверні шафи

У серверних кімнатах і дата-центрах (дата-центрах, які надають послуги з оренди серверного простору) використовуються стоячі стійки, в які просто поміщається більше пристроїв. Оскільки приміщення в таких будинках або приміщеннях пристосовані до високих навантажень, споживаної потужності і адекватного охолодження і обігріву, використання підлогових шаф є найбільш оптимальним.

З іншого боку, підвісні стелажі використовуються всюди, де площа підлоги використовується для інших цілей — особливо для невеликих проектів з невеликою кількістю невеликих і легких пристроїв.

Аксесуари та доповнення для стійки відповідно до ваших потреб

Завдання аксесуарів, сумісних з серверними шафами, полягає в поліпшенні їх функціональності, естетики і належного повітряного потоку, що важливо для оптимальної робочої температури пристроїв.

Плінтуси

Закриття ніжок плінтусом не тільки впливає на загальну естетику шафи, але і має практичний сенс — це полегшує подачу електроенергії і дозволяє зберегти запас електропроводки, але також підвищує стандарти гігієни, які важливі в разі електроніки.

Патч-панелі, оптоволоконні панелі і подовжувачі

Завершення структурованої кабельної розводки у вигляді комутаційної панелі є практично важливим елементом серверної шафи. Патч-панелі можуть бути обладнані розетками або порожніми, для чого підібрані відповідні модулі трапецеїдальних спотворень.

Органайзери і кабельні гачки

Правильна організація електромонтажу в серверній стійці — це не тільки питання естетики, а й полегшує обслуговування пристроїв або модернізацію інтер'єру корпусу. Організатори кабелів для стійок з пластику, один або декілька гачків, липучка і кабельні стяжки використовуються для цієї мети.

Полиці, ящики і панелі

Деякі пристрої монтуються безпосередньо на монтажні профілі, інші розміщуються на стоєчних полицях висотою 1 або 2 одиниці або на 19-дюймових панелях.

Вентилятори і фан-панелі

Вентилятори — важливе доповнення, що забезпечує оптимальну температуру всередині корпусу для роботи пристроїв.