Жорсткі диски в серверах і комп'ютерах протягом останніх десятиліть вважалися одним з найбільш вразливих місць. Багато хто до цих пір пам'ятають, як після недовгого користування вироби IBM моделі Deskstar ламалися. Дана модель корпоративних HDD стала вважатися найбільш ненадійною, за що і отримала назву «зірка смерті».

В результаті користувачі стали вкрай недовірливо ставитися до жорстких дисків, та й виробники, нібито підтверджуючи це, знизили термін гарантії на вироби з трьох років усього до одного року. З того часу багато що змінилося, адже технології не стоять на місці.

Сучасні технології — які рішення вплинули на поліпшення якості HDD

Використання інноваційних рішень як в самих накопичувачах, так і дата-центрах сприяло суттєвому скороченню кількості поломок. Розглянемо докладніше, які саме рішення сприяли суттєвому збільшенню надійності накопичувачів HDD.

Використання гелію

Термін служби накопичувачів, наповнених гелієм, в кілька разів вище, ніж термін експлуатації класичних дисків. Вся справа в тому, що щільність цього газу в 7 разів нижче повітря, за рахунок чого значно зменшується сила тертя на рухомі компоненти. Крім того, в такому середовищі відсутня водяна пара, завдяки чому практично повністю усувається ризик корозії деталей вироби. Все це в комплексі підвищує розрахунковий цикл життя накопичувачів HDD, зроблених за цим методом.

Нова «начинка» HDD

На кількість відмов виробів впливає вологість повітря. Саме від цього залежить, на який саме висоті від вироби може безпечно розташовуватися голівки, що зчитує. Тільки так не буде пошкоджень магнітної поверхні. Нові технології, що використовуються в сучасних дисках, вміють враховувати / конфігурувати роботу виробів при різних погодних умовах.

Основні приклади даних технологій — датчики обертальної вібрації або сенсори RV. Керуючий модуль враховує їх показання і перерозподіляє вібрацію на корпус виробу. Такі корпорації, як Western Digital, Toshiba часто використовують сенсори RV.

Дата-центри і поліпшення умов в них

Оскільки термін служби накопичувача залежить від температури зовнішнього середовища, компанії IT розробляють все нові рішення для вентиляції, здатні підтримувати нормальну температуру для стабільної роботи. У Facebook, наприклад, представили технологію випарного охолодження, а також ефективного управління нею.

SDD — надійна альтернатива традиційним HDD

Сьогодні все частіше користувачі віддають перевагу саме твердотілим SDD, оскільки вони більш надійні і показники відмов у них набагато менше, ніж у звичайних жорстких дисків. Але і тут є нюанси — чим довше працюють SDD, тим вище ризик отримання помилок при читанні. Але виробники і тут впроваджують нові технології, які збільшують термін служби продукції і коректують помилки. Одна з таких технологій — SSD refresh, яка не дозволяє розряджатися незатребуваним довгий час осередкам.

Магнітна стрічка — ще одне популярне і вельми надійне сховище. Помилки на ньому з'являються раз в п'ять рідше, ніж на традиційних дисках.

Говорячи про експериментальні технології, не можна не згадати про ДНК-сховища. Їм пророкують величезний потенціал. Творці планують ув'язнити молекули в спеціальні капсули зі скла, які будуть надійно захищати інформацію від негативного впливу навколишнього середовища. Це дозволить зберігати інформацію протягом тисячоліть. Причому компанія Microsoft планує впровадити цю технологію в своєму ЦОД вже зовсім скоро.

Але експериментальні методи ще не скоро стануть доступні широкому колу користувачів. Тому з огляду на збільшення надійності HDD, впровадження нових технологій, традиційні накопичувачі залишаться популярними ще довгі роки.