У будь-якій сфері бізнесу віртуалізація стала свого роду модним словом. Але що насправді означає ця нинішня технологічна примха і як вона впливає на такі речі, як безпека мережі?

Що таке віртуалізація насправді?

Віртуалізація — дивно проста концепція, принаймні, теоретично. Просте пояснення полягає в тому, що ви створюєте віртуальну версію чогось, що зазвичай використовується для певного типу виконання. Наприклад, якщо ви розбили базовий жорсткий диск на розділи для створення двох жорстких дисків, то це були б два «віртуалізованих жорсткі диски», оскільки обладнання технічно являє собою один жорсткий диск, який був розділений на два в цифровому вигляді.

7 типів віртуалізації

 • Віртуалізація ОС — віртуальні машини
 • Віртуалізація сервера додатків
 • Віртуалізація додатків
 • Адміністративна віртуалізація
 • Віртуалізація мережі
 • Апаратна віртуалізація
 • Віртуалізація сховища

Існує 7 основних типів віртуалізації, кожен з них відрізняється в залежності від елемента, на якому він використовується. Кожен тип також може по-різному впливати на безпеку мережі.

 1. Віртуалізація ОС — віртуальні машини.

Найбільш поширена форма віртуалізації. Цей тип включає установку другого або декількох екземплярів операційної системи, наприклад Windows, на одному комп'ютері. Це дає підприємствам можливість зменшити кількість фізичного обладнання, необхідного для роботи їх програмного забезпечення, за рахунок скорочення кількості реальних машин. Це дозволяє компаніям заощадити на енергії, кабелях, обладнанні, просторі в стійці і багато іншого, при цьому дозволяючи запускати таку ж кількість додатків.

 1. Віртуалізація сервера додатків

Віртуалізація сервера додатків — ще одна велика присутність в області віртуалізації, яка існує з моменту появи концепції. Її часто називають «розширеною балансуванням навантаження», оскільки вона розподіляє додатки по серверам, а сервери — за додатками. Це дозволяє ІТ-відділам гнучко балансувати навантаження на конкретне програмне забезпечення, не перевантажувачі конкретний сервер або не недовантажувати конкретний додаток в разі великого проекту або зміни. На додаток до балансування навантаження він також дозволяє спростити управління серверами і додатками, оскільки ви можете управляти ними як єдиним екземпляром. Крім того, це дозволяє підвищити безпеку мережі, оскільки тільки один сервер видно публіці, а решта приховані за пристроєм мережевої безпеки з зворотним проксі.

 1. Віртуалізація додатків

Цей тип часто плутають з віртуалізацією сервера додатків. Це означає, що програми працюють на комп'ютерах так, як якщо б вони природним чином перебували на жорсткому диску, а замість цього виконувалися на сервері. Можливість використовувати ОЗУ і ЦП для запуску програм при їх централізованому збереженні на сервері, наприклад, за допомогою служб терміналів Microsoft і хмарного програмного забезпечення, покращує спосіб розповсюдження оновлень безпеки програмного забезпечення та розгортання програмного забезпечення.

 1. Адміністративна

Одна з найменш відомих форм, ймовірно, через те, що вона в основному використовується в центрах обробки даних. Концепція адміністрування або «управління» віртуалізацією означає сегментовані ролі адміністратора за допомогою групових і призначених для користувача політик. Наприклад, певні групи можуть мати доступ для читання певних серверів, інфраструктури, файлів додатків і правил, але не для їх зміни.

 1. Віртуалізація мережі

Включає віртуальне управління IP-адресами і досягається за допомогою таких інструментів, як таблиці маршрутизації, мережеві адаптери, комутатори і теги VLAN.

 1. Апаратна віртуалізація

Апаратна — одна з більш рідкісних форм, і при простому поясненні вона схожа на віртуалізацію ОС (фактично, вона часто потрібна для віртуалізації ОС). За винятком того, що замість розміщення декількох екземплярів програмного забезпечення на одній машині частини машини поділяються на виконання певних завдань.

 1. Віртуалізація сховища

Це масив серверів, якими управляє віртуальна система зберігання. Сервери не знають, де саме знаходяться їх дані, і натомість діють як робочі бджоли в вулику.

Який тип віртуалізації повинна використовувати моя компанія?

Оскільки «віртуалізація» останнім часом стала чимось на зразок технологічного модного слова, компанії стрибають на підніжку віртуалізації. Ми часто чуємо питання від компаній, які запитують, як віртуалізувати або чи потрібно взагалі.

Рішення повинно виходити з обговорення, заснованого на потребах.