Сучасні програми відрізняються високою ресурсоємкістью і вимогливістю до потужності комп'ютерів. І тут все просто, якщо в компанії працює близько п'яти чоловік, тоді досить встановити повноцінний ПК для кожного робочого місця без шкоди бюджету. Інша справа, коли в компанії десятки або сотні працівників. У цьому випадку доцільно використовувати термінальний сервер. Для побудови термінальної системи завжди повинен використовуватися тільки виділений сервер з великим об'ємом оперативної пам'яті. Це пояснюється великим навантаженням, покладеним на сервер, в результаті роботи на ньому всіх або більшої частини додатків термінальних клієнтів.

Переваги використання термінальної системи

Побудова термінальної системи є кращим варіантом всюди, де стоїть завдання оптимізації витрат на побудову IT-інфраструктури, а також забезпечення високого рівня безпеки та істотного зменшення потреби в ресурсах на обслуговування системи.

Використання термінального сервера дозволяє вирішувати наступні завдання:

  • збільшення стабільності роботи і її прискорення з корпоративним програмним забезпеченням;
  • можливість уніфікації робочих місць;
  • зниження кількості звернень до служби підтримки;
  • підвищення ефективності роботи в цілому;
  • оптимізація вартості каналу завдяки суттєвій економії трафіку.

Особливості вибору сервера для термінальної системи

Сервер для термінальної системи дозволяє віддалено працювати співробітникам і відкриває доступ з «тонких» клієнтів, робочих комп'ютерів без внутрішніх накопичувачів. Звертаючись до системи, кожен із співробітників працює з його ресурсами так, як ніби запускає додаток / сервіс на своєму робочому комп'ютері. Саме тому так важливо підбирати для сервера відповідає потребам ПО обладнання, враховуючи число віддалених користувачів.

При виборі сервера для побудови термінальної системи необхідно визначитися з ключовими апаратними компонентами: процесором, накопичувачами, оперативною пам'яттю. Розглянемо кожен з параметрів окремо.

Процесор

Потужність процесорів залежить від числа одночасно працюючих співробітників, а також загальної кількості і типу запущених додатків. Зазвичай цілком достатньо двохпроцессорної системи. При цьому важливо, що процесори були максимально продуктивними, з високою тактовою частотою і великим обсягом кешу. При роботі з інтенсивними програмами необхідний ще один продуктивний процесор.

Пам'ять

Чим більше оперативної пам'яті, тим краще. При виборі сервера слід підрахувати необхідний обсяг. Наприклад, серверів, оснащених пам'яттю 4 ГБ, цілком вистачить для одночасної роботи 30-50 користувачів. Тут слід уточнити, що пам'ять використовується в термінальній системі точно так же, як якби користувач відкривав програму на своєму ПК. Так, якщо один співробітник використовує 10Мб пам'яті для запуску певної програми, наприклад, Excel або Office, то 20 таких користувачів потребуватимуть вже в 200Мб. Але слід враховувати, що один і той же термінальний сервер зможе обслужити близько 100 користувачів при роботі в стандартних додатках, але ось для роботи з програмами типу 1С кількість користувачів зменшується до 10 осіб.

Дискова підсистема

Для забезпечення відмовостійкості дискової підсистеми диски термінального сервера повинні бути об'єднані в надлишковий масив RAID. Фахівці магазину «HWF» рекомендують застосовувати масив рівня RAID-1 в якості оптимального варіанту для задач термінального доступу. При високих вимогах до продуктивності можна використовувати RAID-10. Ми рекомендуємо використовувати масив з SAS дисків низька продуктивність дискової підсистеми може бути однією з причин зниження швидкодії сервера.

Придбати якісні сервери для термінальної системи від провідних брендів-виробників ви можете на відповідних сторінках каталогу інтернет-магазину «HWF».